- Samlamera 25:e OII-auktion (2025-12-30)
- Vykort Dalarna Svärdsjö--Äppelbo (2025-11-20)
- Vykort Dalarna Rättvik-Sunnansjö (2025-11-19)
- Vykort Dalarna Långshyttan-Rommehed (2025-11-18)
- Vykort Dalarna Grövelsjön-Ludvika (2025-11-17)
- Vykort Dalarna Avesta-Grängesberg (2025-11-16)
- JFF HÖSTAUKTION 18 OKT 2025 (2025-10-18)
1-50 annonser visas av totalt 50
Sortera efter:
VFF januariauktion 2026
Frimärken, mest äldre Tyskland & Österrike + tyskt brevkort från 1800-talet
Lite utländskt: 2 små insticksalbum, lösa märken, vykort. Kuvert mm
2 st röda album Sverige 1938-1987 relativt välbesatta, det ena lite defekt
Julmärken i hela ark (24 st) + 3 st häften + 1 st jubileumsark
Norge: 4 st årssatser 1991-1994 + komplett sats postfriska 1974
Norden: samutgåva 2004 / 2006 / 2008 Nordisk mytologi - komplett sats
Sverige: postfriska frimärken Stockholmia 55 mm (OBS 5 öre m. fasts.spår)
Svensk nominalvara i låga valörer (< 5 kr); nominal: 505:95 kr
Sverige: 40 st julpostfrimärken 1997, 1998, 2000-2005; nominal: 840 kr
Motiv: sport - Finland 1938 - 2012; 25 lösa märken, 2 FDC; 2 Maximikort
Motiv: Sommar-OS 2012-2016; 10 st märken, 3 st block; 1 st häfte
Motiv: Vinter-OS 1956-2022; 46 st märken, 11 st block; 1 st FDC
3 st svenska årssatser 1990-92; nom: 708:10 kr + 10 rabattmärken
Sverige: 50 st postfriska häften 1970-90-tal; nominal: 1005:90 kr