- KFVF resultatlista 10 november (2024-11-10)
- Resultat Samlameras andra onlineauktion (2024-09-20)
- Resultat onlineauktion 1 (2024-09-17)
1-60 annonser visas av totalt 171
Sortera efter:
GM AUKTION 27;an nov 2024
Parti nominalvara, många 4-strip och häften, mest 1980-talet, nominal 538-
Parti nominalvara, mkt 1970-tal, lösa märken, block och häften, nominal ca 550-
IB postfriska märken 1970-80-talet, häften och block, ovärderat
Åtta årsböcker, svenska frimärken berättar 1984/85 - 1995/96, hög nominal
Parti nominal medaljong - 1970-talet,lösa mäeken, rullar och block, nominal drygt 2800-, högt katalogvärde
Postens julgåvor, minneshäften, provhäften, svartavdrag mm, 60 objekt
80 valörlösa julpostmärken**, mest 2000-talet, god kvalitet, frankeringsvärde 1360-
Samling 1961-79** i tre Facit SP-10-album, nominal ca 1140-
IB med mest */** OSCAR-1960-talet, en del bra märken, ovärderad
Postfrisk samling 1969-85 i tre SAFE DUAL-album med högt anskaffningsvärde. Ser komplett ut med postfriska märken.
Fyra IB med postfriska märken 1910-tal -2004. Nominal 5850-
Samling postfriska märken 1970-99 i två Leuchtturm DP 6 album med fickor, i stort komplett, nominal 7231-
Samling postfriska märken 1973-2003 i två Leuchtturm DP 6 album med fickor, verkar komplett
Samling postfriska märken 2000 - 2010 på Visirblad. Nominal 8516-
Fyra årssatser häften 1985-87, nominal 652- OBS rabatthäften
Parti årssatser 1969-83 (20), En del dubbletter och en del öppnade. Nominal ca 1140- OBS en häftesårssats 1983.
Fyra rabattmärkeshäften + 36 lösa märken i 4-block, rätta sorten
Parti HA, 94 x 1 kr, 71 x 2 kkr, 30 x 5 kr, nominal 386, flera bättre
Parti/samling om 40 häften utgivna av Karlskrona FK, brevmärken i god kvalitet
Parti häften 1960-80-talet. Nominal 1515- god kval och många med markeringar