Pågående auktioner

Klicka på auktionen för att se dess objekt.

Se alla auktioner »

Offentliga klubbauktioner

Säljare: JFF JFF:S REST minus 10% 2024-11-24 23:59
Säljare: NHFF KFVF-resthöstförsäljning 24 november 2024 2024-11-24 18:00

Övriga auktioner

Säljare: Trollpelle Reklamationsrätt.
Säljare: tullis Auktioner av tullis
Säljare: Palle68 Auktioner av Palle68
Säljare: Hemortstampel 800+ Hemortstämplade Ringtyp och OscarII, F21-49,39,45 och F52-60. Startbud 10Kr. Sön 17 Nov kl 20:00 (Fraktfri på order över 300 kr)
Säljare: Xson Auktioner av Xson
Säljare: Johnharry68 Auktioner av Johnharry68
Säljare: narog Auktioner av narog

Fritextsökning Annonser

Sök objekt nr:
Från:
Till:
Publicerade auktionsresultat:
- KFVF resultatlista 10 november (2024-11-10)
- Resultat Samlameras andra onlineauktion (2024-09-20)
- Resultat onlineauktion 1 (2024-09-17)
1-60 annonser visas av totalt 171
Sortera efter:

GM AUKTION 27;an nov 2024

13 postfriska ark/stora arkdelar F 71-74, 81 samt 469-70

Obj. nr: 1

Litet parti nominal mest 1960-tal. Nominal 145-

Obj. nr: 2

Parti block/HBL. Nominal 152,6-

Obj. nr: 3

Sju Visirblad med postfriska märken 1910-80-talet

Obj. nr: 4

Parti postfriska 5-strip Svenska Flottan, F 1268-

Obj. nr: 5

Parti om 32 BB-par** 1940-talet, sex olika, F 2124-

Obj. nr: 6

Litet parti nominalvara, mest 1970-tal, nominal 317-

Obj. nr: 7

Album nominalvara mest 1970-tal, nominal lite drygt 500-

Obj. nr: 8

Parti block/HBL mest 1980-talet, nominal ca 400-

Obj. nr: 9

Parti block**, nominal 634-

Obj. nr: 11

Parti nominal 1970-2000- talet, nominal 870-

Obj. nr: 14

58 valörlösa julpostmärken**

Obj. nr: 15

Parti postfriska märken mest 1980-90-talet, nominal 1940-

Obj. nr: 17

Parti nominal 1980-90-tal, nominal 2192-

Obj. nr: 19

Samling 1961-79** i tre Facit SP-10-album, nominal ca 1140-

Obj. nr: 22

Två IB med postfriska märken 1963-97, nominal 3767-

Obj. nr: 25

Fyra IB med postfriska märken 1910-tal -2004. Nominal 5850-

Obj. nr: 26

Samling 2011-17** på Visirblad, nominal 5284-

Obj. nr: 27

Sex årssatser 1972-77, en öppnad, nominal 287-

Obj. nr: 31

Fem årssatser 1977-82, nominal 408-

Obj. nr: 32

Årssats 1990 + årssats häften 1990, nominal 493-

Obj. nr: 33

Fyra årssatser 1985-87, nominal 525-

Obj. nr: 34

Parti årssatser 1971-84 (12), nominal ca 900-

Obj. nr: 36

Parti årssatser 1973-84 (11),

Obj. nr: 37

Fyra årssatser, 3 x 1992 och en 1993, nöminal ca 1095-

Obj. nr: 39

Två rabattmärkeshäften, blå/gula

Obj. nr: 40

Tre rabattmärkeshäften, blå/gula

Obj. nr: 41

Tio rabattmärkeshäften, blå/gula

Obj. nr: 42

Tre rabattmärkeshäften, rätta sorten

Obj. nr: 43

Tre rabattmärkeshäften + 24 lösa märken, rätta sorten

Obj. nr: 44

Sex rabattmärkeshäften rätta sorten

Obj. nr: 46

Tio rabattmärkeshäften rätta sorten

Obj. nr: 47

Obj. nr: 48

Obj. nr: 49

Obj. nr: 50

Obj. nr: 51

Obj. nr: 52

Obj. nr: 53

Obj. nr: 54

Obj. nr: 55

Inrikes brev i kpl häften, nominal 3144-

Obj. nr: 56

Inrikes brev i kpl häften,450 märken, nominal 8100-

Obj. nr: 57
Första sidanFörgående sida | 1 2 3 | Nästa sida Sista sidan
Besökare totalt:
Besökare idag:
Besökare just nu:
Samlamera konstruerad av Aljo-Data AB